+36 70 322 06 68

  • fooldal1.jpg
  • fooldal2.jpg
  • fooldal3.jpg
  • fooldal4.jpg
  • fooldal5.jpg
Akciók, legnépszerűbb termékeink és újdonságaink
Blog
Mi az a nyers méz, és az miért jó neked?

Mi az a nyers méz, és az miért jó neked?

A nyers méz feldolgozatlan, természetes méz, olyan, mint a kaptárban. A bolti mézek folyékonyak, ami a vásárló szemének jobban tetszik, de ez minden méznél csak átmeneti állapot, előbb utóbb mindegyik bekristályosodik.

Mire jó a virágpor és mire figyeljünk?

Mire jó a virágpor és mire figyeljünk?

  A virágpor fogyasztás előnyös tulajdonságai a következők:   javítja a sportolók teljesítményét fokozza az immunrendszer működését csökkenti a PMS tüneteit csökkenti a szívbetegség kialakulásának kockázati tényezőit fokozza a máj működését

Ehetnek a vegánok mézet? 2.0

Ehetnek a vegánok mézet? 2.0

Hát persze! Kaptam néhány visszajelzést vegánoktól, amiben elmondják, hogy számukra a méz miért nem fogyasztható. Az állatok kizsákmányolása, és a velük szemben elkövetett kegyetlenségek elutasítása tiszteletre méltó és nagyszerű gondolat. De sajnos rovar szinten nem igazán működik. Ahhoz, hogy gabona, kukorica, szója, zöldség, gyümölcs kerüljön az asztalra, rengeteg rovart kell...

gyors szállítás, 24 órán belül küldjük

ingyenes szállítás 25 ezer Ft + rendeléseknél

törzsvásárlói kedvezmény

1.      A fűszernövények szinte mind ide tartoznak. Igénytelen, mégis dekoratív, kedves növények, kis helyen elférnek, akár cserépben is, és a konyhában is szükség van rájuk. Ezek a kakukkfű, oregánó, borsikafű, levendula, zsálya, rozmaring. Apró virágaikról mézet és virágport is gyűjtenek a rovarok.

2.      A tavaszi hagymások már márciusban virágoznak, ami különösen fontos időszak a méhek számára, mert ebben az időszakban folyton éhes fiasításukat virágporral kell etetniük. Ezek a krókuszok, téltemető, hóvirág, hunyor félék. A hagymások bárhova ültethetők, május elejére a leveleik szinte teljesen eltűnnek, ezért a fűnyírás sem tud ártani nekik.

3.      A sziklakerti növények többsége is vonzza a beporzókat, könnyen tartható, szárazságtűrő fajták, a kisebb rovaroknak ezek az apró méretű virágok a legelői. A talajtakaró jellegű fajták egész nagy helyet is benőhetnek, mint a pázsitviola, vagy a porcsinrózsa. Jó méhlegelő még az illatos és szikla ternye, varjúháj, kőtörőfű, veronika félék, díszcsorba, bőrlevél, verbéna.

4.      A zöldségfélék újra a sokoldalúan hasznos növények közé tartoznak, beporzásukhoz rovarok kellenek, a rovaroknak virágok, nekünk pedig a termés. Kis helyen elfér a paradicsom, paprika, de ha nem szedjük fel az összes hagymafélét, az édesköményt, levélzellert, rukkolát, nyáron rengeteg hasznos virágot hoznak. Ha nagy a kert, nem hiányozhat a cukkini, tök, málna sem.

5.      Az ehető virágok nem csak a méheknek finomak. A borágó jó mézelő. Ide sorolható még az articsóka, snidling, illatosternye, körömvirág, cukkini, kapor.

6.      A futónövények első számú rovarlegelője a borostyán. Ősszel virágzik, szinte utolsóként a sorban, a télre készülő méheknek fontos virágporforrása. Egynyári kúszónövények közül a bükköny, díszbabok, lednek, hajnalka. Évelők közül a nagyvirágú kolostorharang, táskavirág, jázmin félék, vadszőlő, kivi.

7.      A dísznapraforgó az egyik legsokoldalúbb virág. Kisebb csoportokban akár 2 méter fölé is megnő, oldalhajtásaiból több virágot növeszt, így hónapokig is virágzik, rengeteg virágpor és nektárt ad a méheknek nyár végén. A levirágzott szárakat érdemes összekötni, a száraz virágzat télen természetes madáretetőként fog működni.

8.      A virágágyások díszei között rengeteg akad, pillangóvirágok, gyertyavirágok, füzény félék, kasvirág, kúpvirág, gumós macskahere, kék iringó, szamárkenyér, őszirózsák, varádicslevelű mézontófű.

9.      A vadvirágok köztudottan hasznosak a rovarok számára, hátrányuk, hogy rövidebb ideig virágoznak, mint nemesített változataik, ezért érdemes ezeket vegyesen ültetni, hogy a különböző fajták virágzása időben nagyjából kövesse egymást. Szerencsére jól tűrik a szárazságot és talajban sem válogatnak a díszvirágokhoz képest, viszont a kaszálásra, vagy fűnyírásra oda kell figyelni, május után, virágzás végéig nem szabad levágni a növényeket. Ezek az aranyvessző, pitypang, imolák, aszatok, mézontófű, selyemfű, pipacs, vasfű, mécsvirág, árvacsalán, katángkóró, kígyószisz, szurokfű, len, pipitér, zsálya, sédkender, farkkórók, vadrezeda.

A bokrok sok helyet foglalnak, mégis érdemes párat ültetni belőlük, mert hatalmas virágözönnel hálálják meg. A lepkék kedvence az orgona, és a nyári orgona, igazi lepkemágnes még a barátcserje, kékszakál, selyemmirtusz, madárbirs, bangita, mézesfa, mahónia, gyöngyvessző. A cserjéket könnyen lehet alakítani, visszavágni, de általában ezt virágzás után lehet megtenni.