+36 70 322 06 68

  • fooldal1.jpg
  • fooldal2.jpg
  • fooldal3.jpg
  • fooldal4.jpg
  • fooldal5.jpg
Akciók, legnépszerűbb termékeink és újdonságaink
Blog
Mi az a nyers méz, és az miért jó neked?

Mi az a nyers méz, és az miért jó neked?

A nyers méz feldolgozatlan, természetes méz, olyan, mint a kaptárban. A bolti mézek folyékonyak, ami a vásárló szemének jobban tetszik, de ez minden méznél csak átmeneti állapot, előbb utóbb mindegyik bekristályosodik.

Mire jó a virágpor és mire figyeljünk?

Mire jó a virágpor és mire figyeljünk?

  A virágpor fogyasztás előnyös tulajdonságai a következők:   javítja a sportolók teljesítményét fokozza az immunrendszer működését csökkenti a PMS tüneteit csökkenti a szívbetegség kialakulásának kockázati tényezőit fokozza a máj működését

Ehetnek a vegánok mézet? 2.0

Ehetnek a vegánok mézet? 2.0

Hát persze! Kaptam néhány visszajelzést vegánoktól, amiben elmondják, hogy számukra a méz miért nem fogyasztható. Az állatok kizsákmányolása, és a velük szemben elkövetett kegyetlenségek elutasítása tiszteletre méltó és nagyszerű gondolat. De sajnos rovar szinten nem igazán működik. Ahhoz, hogy gabona, kukorica, szója, zöldség, gyümölcs kerüljön az asztalra, rengeteg rovart kell...

gyors szállítás, 24 órán belül küldjük

ingyenes szállítás 25 ezer Ft + rendeléseknél

törzsvásárlói kedvezmény

Márciusban már befutnak az első „riasztások”, a rengeteg, fenyegetően zümmögő, elüldözhetetlen, vadméhek zaklatásairól, amik beköltöznek és „megközelíthetetlenné” teszik a ház bizonyos részeit, és egyszerűen SEMMIT SEM LEHET ELLENÜK TENNI! Ezek a fenevadak, amik az életünkre törnek, igazából nem is méhek, illetve nem házi méhek, azok csak május elején kezdenek rajzani, hanem fészekhelyet kereső poszméhek, amelyeket előcsalt a tavaszi meleg.

Egy nekik szimpatikus téglafal, vagy zsúpfedél előtt akár száz számra is összegyűlnek, ilyenkor szokták rajzó méheknek nézni őket. Pedig a házi méhek ilyenkor még csak a kaptár fűtésével és az utódneveléssel vannak elfoglalva, a rajzás eszükbe sem jut. A poszméhek látszatra félelmetesek, de hiányzik belőlük az agresszív ösztön ezért nem veszélyesek, persze senkinek nem ajánlom, hogy puszta kézzel fogja meg őket, mert fullánkjuk van, amit önvédelemre használnak is. Ha a jelenlétük nagyon zavaró és muszáj tőlük megszabadulni valahogy, legegyszerűbb, ha a kiszemelt költőhelyet szüntetjük meg, letakarjuk, az apró lukakat befalazzuk, vagy betömködjük. Előfordul, hogy egy nagyobb gömb alakú darázsfészket néznek méhlakásnak, és a bennük lakó darazsakat méheknek. Ilyen méhlakások csak a Micimackóban léteznek, a darazsakkal pedig csínján kell bánni, mert azok tényleg veszélyesek lehetnek. Májusban az erős méhcsaládok könnyen megrajzanak, ilyenkor a népesség egyik fele elhagyja a kaptárt, és labda nagyságú bolyban ülnek meg egy fán, eresz alatt, vagy bárhol, ahol a kirepült méhanya épp megkapaszkodik. Ez még nem a végleges helyük, a méhek lakást keresnek maguknak, ami több napig is eltarthat. Ha elég védett helyre vackolódnak be, hajlamosak maradni is, és előfordul, hogy tényleg a ház egy zugát szemelik ki maguknak. A raj félelmetes látványt nyújt, de igazából nem veszélyesek. Biztosan mindenki látott már olyan fotót, amin valakit a felismerhetetlenségig ellepnek a méhek. Ezt úgy csinálják, hogy a méhanyát egy kis zárkában a delikvensre, mondjuk az álla alá erősítik, és megvárják, amíg a család méhei az anyaillatot követve rátelepednek, élő méhszakállat alkotva a vállalkozó személy arcán. Több tízezer méh kapaszkodik az ember testére, mégsem szúrja meg egyik sem. Ez azért van, mert a méhraj nem agresszív, nem támad, mert még nincs fészkük, így nincs mit megvédeniük. Ha egy méhraj telepedik le a kertünkbe, nem kell megijedni, nem fognak minket megtámadni, hívjunk fel egy méhészt, aki valószínűleg szívesen befogja a kóbor méheket. A begyűjtött méhrajból a méhész családot nevel, ami a következő évben már dologra fogható lesz.