+36 70 322 06 68

  • fooldal1.jpg
  • fooldal2.jpg
  • fooldal3.jpg
  • fooldal4.jpg
  • fooldal5.jpg
Akciók, legnépszerűbb termékeink és újdonságaink
Blog
Mi az a nyers méz, és az miért jó neked?

Mi az a nyers méz, és az miért jó neked?

A nyers méz feldolgozatlan, természetes méz, olyan, mint a kaptárban. A bolti mézek folyékonyak, ami a vásárló szemének jobban tetszik, de ez minden méznél csak átmeneti állapot, előbb utóbb mindegyik bekristályosodik.

Mire jó a virágpor és mire figyeljünk?

Mire jó a virágpor és mire figyeljünk?

  A virágpor fogyasztás előnyös tulajdonságai a következők:   javítja a sportolók teljesítményét fokozza az immunrendszer működését csökkenti a PMS tüneteit csökkenti a szívbetegség kialakulásának kockázati tényezőit fokozza a máj működését

Ehetnek a vegánok mézet? 2.0

Ehetnek a vegánok mézet? 2.0

Hát persze! Kaptam néhány visszajelzést vegánoktól, amiben elmondják, hogy számukra a méz miért nem fogyasztható. Az állatok kizsákmányolása, és a velük szemben elkövetett kegyetlenségek elutasítása tiszteletre méltó és nagyszerű gondolat. De sajnos rovar szinten nem igazán működik. Ahhoz, hogy gabona, kukorica, szója, zöldség, gyümölcs kerüljön az asztalra, rengeteg rovart kell...

gyors szállítás, 24 órán belül küldjük

ingyenes szállítás 25 ezer Ft + rendeléseknél

törzsvásárlói kedvezmény

Egy jó fotót készíteni a pöszörlégyről komoly kihívás, mert a pöszörlégy nem száll le a virágra, ehelyett kolibriként ide-oda lebeg fölötte, és hosszú szívókájával szürcsöli a nektárt. Az ilyen közeli fotózásnál egy milliméter eltérés a fókuszponttól is életlen képet eredményez, ezért egy éles pöszörlégyfotóra nagyjából nyolcvan életlen jut.
 
Szerencsére a digitális gépeken nem kell spórolni a „kockákkal”, előbb utóbb beletrafálunk. A kertünkben tavasszal még a méhek előtt megjelennek a poszméhek, és rokonaik. A poszméhek a legnagyobb termetű méhek, ugyancsak virágport és nektárt gyűjtenek, mint a házi méhek, de a hasonlóság itt véget is ér. A népnyelv egyszerűen csak dongónak nevezi őket, pedig nem minden dongó poszméh, lásd például az álposzméheket, akik csak úgy csinálnak, mintha azok lennének. Ezért nagyon nehéz megmondani melyik az igazi dongó, ráadásul külsőre nagyon változatosak. Amiben viszont egyformák, vastag bundájuk van, ami megvédi őket a hidegtől, fullánkjuk visszahúzható, nem szakad bele a szúrásba, viszont csak akkor használják, ha megfogjuk őket, vagy a fészküket bolygatjuk. A méhekhez hasonlóan felizgathatja őket a dezodorok túlzott használata, és állítólag a kék színű ruházat! 


földi poszméh

 
 
Az európai poszméhek társasan élnek, egy éves családokban, amelyhez erősen kötődnek. Ősszel, a fiatal, megtermékenyített nőstények kivételével mind elpusztulnak, mert a házi méhhel ellentétben, nem halmoznak fel téli élelemkészletet. Az áttelelő nőstények tavasszal egy-egy alapsejtből kezdik a család felépítését, az első nemzedék aztán segít az építésben, míg el nem érik a legfeljebb kétszáz sejtből álló fészket. A poszméhek virágporgyűjtő tulajdonságuk miatt, rendkívül fontos beporzó rovarok. A gyümölcsfák virágait hűvös időben is látogatják. Szeretnek a házak gerendái közé, cserepek, téglák hézagaiba beköltözni, ha nem zavarnak minket hagyjuk békén őket. A nagyüzemi mezőgazdaság sajnos nem tesz jót az európai poszméhállománynak, ami egyébként több száz fajtából áll, a rendszeres permetezés, és hatalmas monokultúrák, miatt nyugat Európában már több fajt kipusztítottak. A poszméheket megpróbálták már mézgyűjtésre is befogni, de úgy tűnik, a dongók áttelelési stratégiája nem kedvez a mézfelhalmozásnak. Nagyszerűen használhatóak viszont zöldségek beporzására, a paradicsom beporzását sokáig kézzel, vagy vibrátorral végezték, míg fel nem fedezték erre a feladatra a poszméheket. 


poszméhtanya a kert végében

 
Ha reggel egy ledermedt poszméhre, vagy pöszörlégyre bukkanunk ne pusztítsuk el, várjuk meg amíg felmelegszik, és egy virágon fényképezzük le.