+36 70 322 06 68

  • fooldal1.jpg
  • fooldal2.jpg
  • fooldal3.jpg
  • fooldal4.jpg
  • fooldal5.jpg
Akciók, legnépszerűbb termékeink és újdonságaink
Blog
Mi az a nyers méz, és az miért jó neked?

Mi az a nyers méz, és az miért jó neked?

A nyers méz feldolgozatlan, természetes méz, olyan, mint a kaptárban. A bolti mézek folyékonyak, ami a vásárló szemének jobban tetszik, de ez minden méznél csak átmeneti állapot, előbb utóbb mindegyik bekristályosodik.

Mire jó a virágpor és mire figyeljünk?

Mire jó a virágpor és mire figyeljünk?

  A virágpor fogyasztás előnyös tulajdonságai a következők:   javítja a sportolók teljesítményét fokozza az immunrendszer működését csökkenti a PMS tüneteit csökkenti a szívbetegség kialakulásának kockázati tényezőit fokozza a máj működését

Ehetnek a vegánok mézet? 2.0

Ehetnek a vegánok mézet? 2.0

Hát persze! Kaptam néhány visszajelzést vegánoktól, amiben elmondják, hogy számukra a méz miért nem fogyasztható. Az állatok kizsákmányolása, és a velük szemben elkövetett kegyetlenségek elutasítása tiszteletre méltó és nagyszerű gondolat. De sajnos rovar szinten nem igazán működik. Ahhoz, hogy gabona, kukorica, szója, zöldség, gyümölcs kerüljön az asztalra, rengeteg rovart kell...

gyors szállítás, 24 órán belül küldjük

ingyenes szállítás 25 ezer Ft + rendeléseknél

törzsvásárlói kedvezmény

 

A virágpor fogyasztás előnyös tulajdonságai a következők:

 

  • javítja a sportolók teljesítményét
  • fokozza az immunrendszer működését
  • csökkenti a PMS tüneteit
  • csökkenti a szívbetegség kialakulásának kockázati tényezőit
  • fokozza a máj működését
 Mire figyeljünk?
 
A virágpor hatásainak tudományos vizsgálata jellemzően állati kísérleteken alapul, az emberi vizsgálatok nem teljesek. A virágpornak ritka esetekben lehet mellékhatása, ezek jellemzően allergiás reakciók. A méhek több fajta virágról gyűjtenek virágport, gyakran fákról, fűfélékről is. A gyűjtött virágpor megőrzi a növény pollenjének allergén potenciálját, a tünetek az alábbiak lehetnek, viszketés, csalánkiütés, a nyelv, arc duzzanata, nehézlégzés. Ez különösen fontos lehet azoknak, akik pollenallergiában szenvednek. Gyógyszerek rendszeres szedése mellett is külön figyelmet kell fordítani a virágporfogyasztásra. Érdemes minden vásárlás után kis adagban tesztelni szervezetünket, hogyan reagál a virágporra, hiszen nincs két egyforma év és ezért mindig egyforma virágpor sem.

 Miből áll a virágpor?

Ásványok, vitaminok, cukrok, aminosavak, flavonoidok, zsírsavak, bioelemek. Ezek 40% szénhidrát, 35 % fehérje, 10 % víz, 5 % zsírok, a maradék egyébb anyagok. A virágpor összetevői területtől, éghajlattól, időjárástól és persze növénytől változhatnak. Egy 2015-ös tanulmány szerint a virágpor számos jótékony hatással bír, ezek közé tartozik a gombaellenes, antimikrobális, vírusellenes, gyulladáscsökkentő, rákellenes, májvédő, immunerősítő, tulajdonságai.

Forrás